Darmowa dostawa przy zamówieniu już od 150 zł!

ASHWAGANDHA – naturalne wzmocnienie organizmu

Możesz ją spotkać pod tak różnymi nazwami jak witania ospała, śpioszyn lekarski czy indyjski żeń-szeń.

Ze względu na swoje właściwości wzmacniające i specyficzną woń, zyskała nazwę “ashwagandha” (“ashwa” - koń, a “gandha” - siła). Stąd powiedzenie, że przyjmując ashwagandhę, można zyskać końskie zdrowie i siłę.

Od wieków stosowana w medycynie ajurwedyjskiej jako panaceum na wiele schorzeń i problemów, jak np:

 • problemy ze snem,
 • choroby układu oddechowego: gruźlica, zapalenie oskrzeli czy astma, 
 • bóle stawów i kręgosłupa,
 • zaburzenia miesiączkowania,
 • przewlekłe choroby wątroby. 

Co ciekawe, medycyna ajurwedyjska wykorzystuje każdą część rośliny, od korzenia po liście. 

W zielu rośliny można znaleźć witanolidy o właściwościach nie tylko przeciwbakteryjnych, ale również przeciwnowotworowych. Korzeń natomiast pełen jest glikowitanolidów, działających adaptogennie (tzn. wspomagająco na odporność organizmu).

Do jej popularności na przestrzeni ostatnich lat dość mocno przyczyniły się osoby uprawiające aktywność fizyczną. Na szczęście ma ona tak liczne właściwości prozdrowotne, że praktycznie każdy może odnieść korzyści
z jej stosowania.

Ashwagandha - działanie:

 • pozytywnie wpływa na kondycję fizyczną oraz psychiczną,
 • wspomaga koncentrację, wzmacnia pamięć, poprawia jakość snu,
 • pomaga w walce ze stresem i ogólnym osłabieniem organizmu,
 • jest pomocna w przypadku stanów lękowych czy nerwicy,
 • wpływa redukująco na ciśnienie tętnicze oraz poziom cukru we krwi,
 • pacjenci, którzy przyjmują ashawagandhę podczas chemioterapii twierdzą, że poprawia ich ogólne samopoczucie i obniża poziom zmęczenia,
 • poprawia pracę wątroby, dzięki szybkiemu neutralizowaniu toksycznych związków.

Organiczna Ashwagandha 300 mg

Badania na temat działania Ashawagandhy:

 • Jak wykazują badania, efektywność oddziaływania antydepresyjnego substancji zawartych w witani ospałej jest zbliżona do tej, którą uzyskuje się przy podawaniu imipraminy (leku przeciwdepresyjnego) na skutek czego, może ona stanowić pomoc osobom zmagającym się z depresją.
 • Jak przekonują Indyjscy naukowcy, śpioszyn lekarski może pozytywnie wpłynąć na stan zdrowia osób zmagających się ze schizofrenią lub zespołem metabolicznym, który występuje jako skutek przyswajania leków przeciwpsychotycznych. 
 • Najświeższe badania wskazują, iż roślina może stanowić skuteczną pomoc w walce z chorobą Alzheimera. Okazało się, że proces tworzenia się zwłóknień w mózgu, przy stosowaniu ekstraktu
  z Ashwagandhy, uległ spowolnieniu niemal o 50 procent.
 • Ostatnimi laty, witania ospała badana jest również pod względem radzenia sobie z nowotworami. Jak wynika z obserwacji, witanolidy zawarte w roślinie, mogą ograniczać postępowanie poszczególnych nowotworów, m.in: raka płuc, raka piersi, trzustki czy nawet jelita grubego. 
 • Coraz częściej można spotkać się z informacją, że Ashwagandha może stanowić efektywną metodę walki z niepłodnością u płci męskiej. Jak dowiodły badania, u mężczyzn stosujących ekstrakt
  z Ashwagandhy doszło do znaczącej poprawy jakości nasienia oraz poziomu ruchliwości plemników.

Aby odczuć efekt działania cennych substancji aktywnych zawartych
w ziołach należy spożywać daną roślinę regularnie przez pewien okres czasu. Jednocześnie, jak zawsze, warto zwrócić uwagę na jakość produktu, który przyjmujemy.

Nasze składniki Ashwagandha zostały stworzone w procesie, którego opracowanie i udoskonalenie zajęło 15 lat, aby dostarczyć wyciąg z korzenia o pełnym spektrum działania, który zapewnia maksymalne korzyści i co najmniej trzykrotnie większą moc w porównaniu do innych marek.

Posiadanie certyfikatu ekologicznego wydanego przez Soil Association gwarantuje Ci produkt wolny od pestycydów i chemikaliów, który jest
w 100% naturalny dla Twojego organizmu i środowiska.

W przypadku ashwagandhy zaleca się stosowanie jej przez okres około 6-8 tygodni, aby móc w pełni odczuć rezultaty. Oczywiście pierwsze korzystne zmiany można zaobserwować już wcześniej, na przykład poprawę jakości snu. A ponieważ na problemy ze snem, w czasach ciągłego stresu, skarży się coraz więcej osób, Ashwagandha jest coraz częściej poszukiwanym suplementem na rynku.

Udostępnij wpis:​

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin

Koszyk

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping

Odbierz kod rabatowy na pierwsze zakupy

Zapisz się do newslettera i zyskaj wcześniejszy dostęp do nowości i promocji.