Darmowa dostawa przy zamówieniu już od 150 zł!

Certyfikat Soil Association – dlaczego jest wyznacznikiem jakości?

Jednym z czynników determinujących zakup dobrej jakości suplementu naturalnego lub organicznego powinien być fakt obecności certyfikatów. Zdajemy sobie jednak sprawę, że ten temat dla wielu osób może być niejasny lub skomplikowany, dlatego też w niniejszym artykule przedstawimy Wam  jedno z najpopularniejszych i najważniejszych na świecie odznaczeń - Soil Association, które z pewnością nie raz już widzieliście na naszych produktach. 

Czym zajmuje się Soil Association?

Soil Association to niezależna brytyjska organizacja charytatywna działająca od 1946 roku, która swoją pracą wspiera ochronę środowiska, zwierząt i zdrowia. Celem stowarzyszenia jest wsparcie rynku producentów ekologicznych, szerzenie i promocja prawdziwie ekologicznych produktów 

Soil Association zajmuje się certyfikacją produktów z różnych dziedzin, takich jak suplementy diety, kosmetyki, tekstylia, żywność, a także całe linie produkcyjne, biznesy, a nawet sam sposób produkcji. Wszystko zgodnie z najwyższymi standardami zapisanymi w statucie organizacji.

Czy każdy producent może nazwać swoje produkty organicznymi?

Produkty, które są opisane i sprzedawane jako organiczne, podlegają surowym regułom prawa unijnego i międzynarodowego. To właśnie one zapewniają klientów, że pochodzenie kupowanych przez nich prawdziwie organicznych produktów może zostać sprawdzone, aż do źródła, czyli etapu wytwarzania. Aby móc w ten sposób określać swoje wyroby, trzeba spełnić szereg wymogów. Nie może to być po prostu nazwa, jeśli nie spełnia norm wynikających z regulacji prawnych. Dzięki temu konsument może świadomie dokonywać wyboru produktów bezpiecznych oraz przyjaznych środowisku i jego zdrowiu.

Po co zatem dodatkowe certyfikaty? 

Certyfikat Soil Association to jeszcze bardziej rygorystyczna ocena jakości produktu. Poza oceną według wymogów prawa unijnego, z jeszcze większą dokładnością kontrolowane są takie parametry jak: dobrostan zwierząt, wykorzystanie pestycydów, nawozów czy GMO. Co ważne, wysokich standardów Soil Association nie wystarczy spełnić tylko raz. Certyfikat jest ważny wyłącznie pod warunkiem corocznej kontroli jakości, nie tylko samego produktu, ale i całego łańcucha produkcji. Kontroli i ocenie poddawane są również surowce, z których dany produkt powstaje. Organizacja zapewnia także, że oprócz wizyt raz w roku, w każdym certyfikowanym gospodarstwie czy firmie, co jakiś czas dodatkowo odbywają się niezapowiedziane kontrole.

Co oznacza widoczny znak na produkcie?

Znak Soil Association Organic umieszczony na produkcie potwierdza, że spełnia on najwyższe wymagania dotyczące rolnictwa ekologicznego, bezpieczeństwa zwierząt i ochrony środowiska. 

Wybierając suplementy z logiem Soil Assoctiation możemy mieć pewność, że nie były one testowane na zwierzętach, nie zawierają absolutnie żadnych komponentów GMO, kontrowersyjnych chemikaliów, nanocząsteczek oraz parabenów i ftalanów, a także są całkowicie pozbawione syntetycznych barwników i zapachów. 

Ponadto znak Soli Associations gwarantuje także organiczny, biodegradowalny charakter składników, ekologiczny sposób pozyskiwania komponentów, przejrzysty proces produkcyjny oraz użyteczność produktów. Co za tym idzie, możemy być pewni, że producent chroni i wspiera różnorodność biologiczną oraz dziką przyrodę, a jego produkty są bezpieczne dla zdrowia i środowiska.

Właśnie dlatego certyfikat Soil Association jest wyznacznikiem najwyższej jakości. Jego uzyskanie wiąże się ze spełnieniem szeregu restrykcyjnych wymogów i ciągłym utrzymywaniem  na najwyższym poziomie jakości produkcji i surowców. Od wielu lat jest on doceniany przez świadomych konsumentów, gdyż daje im możliwość wyboru produktów prawdziwie ekologicznych, które tworzą ludzie dbający przede wszystkim o środowisko naturalne oraz zdrowie.

Udostępnij wpis:​

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin

Koszyk

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping

Odbierz kod rabatowy na pierwsze zakupy

Zapisz się do newslettera i zyskaj wcześniejszy dostęp do nowości i promocji.