Darmowa dostawa przy zamówieniu już od 150 zł!

KURKUMA – PROSTY SKŁADNIK, WIELE MOŻLIWOŚCI

Kurkumę zna chyba każdy, komu bliskie jest gotowanie zdrowych potraw albo choć raz w życiu słyszał o medycynie ajurwedyjskiej.

Ta żółta przyprawa od wieków wykorzystywana jest nie tylko w kuchni ale też doskonale sprawdza się w przywracaniu zdrowia. Warto jednak pamiętać, że zarówno w jednym jak i w drugim przypadku, jej jakość ma znaczenie.

Czasem możesz usłyszeć zamienne używanie słów kurkuma i kurkumina. Pamiętaj wtedy, że kurkuma to przyprawa a kurkumina to aktywny składnik zawarty w tej przyprawie, i to właśnie on pozwala nam wspomagać zdrowie, ciało i umysł.

Działanie kurkuminy:

 • Przeciwbólowo (na bóle miesiączkowe i stawowe).
 • Przeciwzapalnie (bardzo dobrze usuwa wolne rodniki, które są odpowiedzialne za uszkadzanie komórek i tkanek oraz działa przeciwzapalnie).
 • Antyoksydacyjnie (spowalnia procesy starzenia i poprawia ogólną kondycję organizmu).

Dodatkowo:

 • wspomaga pracę i oczyszczanie narządów takich jak jelito grube, wątroba czy drogi żółciowe,
 • pomaga w leczeniu ciężko gojących się ran i blizn,
 • korzystnie działa na obniżenie poziomu cukru we krwi,
 • spowalnia procesy starzenia i poprawia ogólną kondycję organizmu,
 • ma zbawienny wpływ na serce, a szczególnie poprawia działanie śródbłonka, chroniąc przed różnymi chorobami serca czy też problemami z ciśnieniem,
 • jeden ze składników kurkumy - tumeron pobudza namnażanie i różnicowanie komórek nerwowych w mózgu oraz może wspomóc naprawę mózgu po chorobie lub urazie,
 • poprawia funkcjonowanie mózgu i wspomaga procesy poznawcze,
 • ma korzystny wpływ na wytwarzanie się serotoniny i dopaminy, co może okazać się pomocne w radzeniu sobie z zaburzeniami nastroju,
 • oczyszcza krew i normalizuje poziom cholesterolu,

CIĄGŁE BADANIA NAUKOWE NAD KURKUMINĄ UDOWADNIAJĄ, ŻE MAMY DO CZYNIENIA ZE SKŁADNIKIEM O WIELU WŁAŚCIWOŚCIACH POMAGAJĄCYM DBAĆ O ZDROWIE.

Oto niektóre z nich:

 1. Naukowcy pod kierownictwem dr Antonio Giordano przeanalizowali 5 tysięcy badań na temat przeciwzapalnego i przeciwutleniającego działania kurkuminy i doszli do wniosku, że może ona powstrzymać rozwój aż 8 nowotworów (mowa o komórkach raka piersi, płuc, krwi, kości, żołądka, jelit, trzustki i prostaty).
 2. Naukowcy z Temple University w Filadelfii uważają, że kurkumina powstrzymuje transport składników odżywczych do nowotworów, oraz zapobiega niszczeniu zdrowych komórek organizmu.
 3. Jedno z badań naukowych z 2009 roku wykazało, że kurkumina ma korzystne działanie obniżające poziomu cukru we krwi i jest 400 razy silniejsza niż metformina – znany lek na cukrzycę. Jednym z mechanizmów, dzięki którym kurkuma redukuje lub cofa symptomy cukrzycy jest jej silne działanie przeciwzapalne. Wiele analiz wskazuje na to, że kurkumina zawarta w kurkumie znacząco obniża czynniki pro-zapalne – tnf-α oraz il-6, które występują przy cukrzycy.
 4. Nieswoiste zapalenie jelit (IBD), choroba Leśniowskiego-Crohna i wrzodziejące zapalenie jelit a możliwości kurkuminy. Pacjenci zażywający lek o nazwie mesalazyna, przyjmujący go jednocześnie z kurkumą, doświadczają znacznie rzadziej nawrotów oraz pogorszenia objawów choroby w stosunku do osób, które nie zażywały kurkuminy.
 5. Według badań naukowców z USA i Uniwersytetu w Kopenhadze, kurkuma pozwala na zahamowanie namnażania się wirusów, a także zapobiega powstaniu i rozwojowi schorzeń bakteryjnych oraz grzybiczych.

Kurkumina działa również na urodę. Hinduski od wieków używają jej, by mieć piękną, napiętą i lśniącą skórę. Regularne stosowanie kremów lub maseczek zawierających kurkumę zauważalnie poprawia wygląd skóry, jej koloryt i likwiduje przebarwienia. Działanie tego świetnego i prostego „kosmetyku” potwierdza wiele badań.

O czym należy pamiętać stosując kurkumę

Kurkumina, jeśli będziemy stosować ją samodzielnie, ma bardzo niską wchłanialność. Potrzebuje, jak to mówią lekarze medycyny wschodniej, do czegoś się przytulić, żeby ujawnić całe spektrum swojego działania. 

Najlepiej czuje się z czarnym pieprzem. To właśnie w nim zawarta jest piperyna, która pozwala na wzrost przyswajalności kurkuminy. Dzięki temu możesz mieć pewność, że kurkuma spełni idealnie swoją rolę w twoim organizmie.

W naszym produkcie znajdziesz najlepsze połączenie kurkuminy, czarnego pieprzu oraz imbiru a wszystko zgodnie z tradycyjną formułą ajurwedyjską.

True Veda® Turmeric Gold zawiera kurkuminoidy, olejki eteryczne z kurkumy i pełną gamę składników aktywnych z kurkumy. Oznacza to, że wykorzystujemy działanie ponad 200 bioaktywnych związków kurkumy, nie tylko kurkuminoidów. 

Wszystko to dzięki technologii, którą opatentowaliśmy. 

Łączymy ekstrakty na bazie CO2 i wody w celu stworzenia nowej generacji suplementów, które zawierają wszystkie aktywne składniki roślin ale są ekstrahowane z naturalnych roślin w najbardziej naturalny sposób.

To pozwala mieć pewność, że działanie produktu jest najsilniejsze z możliwych.

Link do produktu:
https://globnatura.pl/produkt/organiczna-zlota-kurkuma/

Udostępnij wpis:​

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin

Koszyk

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping

Odbierz kod rabatowy na pierwsze zakupy

Zapisz się do newslettera i zyskaj wcześniejszy dostęp do nowości i promocji.