Darmowa dostawa przy zamówieniu już od 150 zł!

Naturalne wspomaganie odchudzania – kurkuma

W okresie około świątecznym wiele osób myśli o utrzymaniu czy przywróceniu prawidłowej masy ciała. Po rodzinnych spotkaniach wiążących się z bardziej obfitymi niż zwykle posiłkami warto naturalnie wspomóc organizm w walce z dodatkowymi kilogramami. Takie możliwości daje nam kurkuma.

Co to jest kurkuma?

Kurkuma to przyprawa wywodząca się z Indii, która powstaje z korzenia ostryżu długiego. Najbardziej powszechna spotykana jest w postaci sproszkowanej, ale można też używać świeżych kłącz. Kurkuma zyskała swoją popularność ze względu na szerokie działanie lecznicze - które jest zasługą zawartej w niej substancji bioaktywnej - kurkuminy.

Jak zacząć odchudzanie z kurkumą? 

Warto pamiętać, że jeśli decydujemy się na redukcję masy ciała, to trzeba przede wszystkim zadbać o swoje samopoczucie, małymi krokami zmienić nawyki żywieniowe na zdrowsze, podejmować jak najwięcej aktywności ruchowych, a w razie potrzeby skonsultować się z dietetykiem lub lekarzem. Jeśli podejmiemy te wszystkie kroki, ale chcemy dodatkowo wzmocnić efekty odchudzające, możemy sięgnąć po kurkumę. Można ją przyjmować w formie napoju przygotowanego z proszku, jak i suplementów diety, ponieważ bez względu na formę podania właściwości są takie same.

Jak kurkuma działa na odchudzanie? 

Ze względu na potwierdzony badaniami pozytywny wpływ na utratę masy ciała, kurkuma coraz częściej jest składnikiem naturalnych suplementów diety wspomagających proces odchudzania. Kurkumina, czyli substancja bioaktywna szafranu indyjskiego wpływa korzystnie na pracę wątroby, ponieważ wspiera tworzenie oraz wydzielanie żółci, która uczestniczy w procesach trawienia spożytych tłuszczów. Dbając w ten sposób o zdrowie wątroby, przyczynia się do oczyszczania organizmu z toksyn, które sprzyjają problemom z prawidłową wagą ciała. Dzięki temu przyspiesza trawienie pokarmu oraz wpływa na prawidłowość tego procesu.

Kurkuma ma też bardzo dużą zawartość błonnika, który ma znaczący wpływ na przyspieszenie przemiany materii.

Dzięki tym wszystkim właściwościom kurkuma usprawnia pracę całego układu pokarmowego, a to z kolei przekłada się na lepszy metabolizm tłuszczów i węglowodanów. Kurkuma ułatwia zatem uzyskanie i utrzymanie szczupłej sylwetki, zapobiegając nadmiernemu odkładaniu się tkanki tłuszczowej. 

Jako ciekawostkę warto dodać, że korzystanie z tej przyprawy reguluje także poziom cukru we krwi, a poprzez to pomaga unikać jego dużych wahań, które często są przyczyną nadmiernego apetytu, bądź podjadania.

W jakiej formie najlepiej przyjmować kurkumę? 

Można oczywiście dodawać do posiłków w formie przyprawy, może to jednak być odrobinę uciążliwe, bo nie każdego dnia przygotowujemy posiłki z użyciem kurkumy. Trzeba też wtedy pamiętać, by nie przekraczać określonej ilości (12 g na dobę). Niektórzy wolą pić kurkumę rozpuszczoną w wodzie, codziennie rano przed pierwszym posiłkiem i to również jest dobra opcja, tyle że nie każdy lubi smak takiego napoju. Można próbować urozmaicić go dodatkami cytryny, miodu czy imbiru. 

Kolejna opcja przyjmowania kurkumy to suplementy w formie kapsułek, które rozwiązują problem odpowiedniego dawkowania oraz akceptacji smaku kurkumy. Dodatkowo, dobrej jakości suplementy, jak np. Organiczna Złota Kurkuma True Veda, dedykowane dla osób chcących zadbać o właściwą wagę, mają w składzie piperynę, która znacząco zwiększa przyswajalność kurkuminy i to aż o 2000%.

Dlaczego przyjmowanie kurkumy z piperyną jest tak istotne?

Najważniejszy atut przyjmowania jednocześnie tych dwóch składników to oczywiście zwiększenie przyswajalności kurkuminy i zwiększenie przez to jej wpływu na organizm.  Dodatkowo sama piperyna również wspiera odchudzanie ze względu na swoje działanie termogeniczne, przyczyniając się do spalania większej ilości kalorii. Wpływa ona także na poprawę ukrwienia przewodu pokarmowego, dzięki czemu znacznie zwiększa przyswajalność także innych składników odżywczych.

Czy zatem warto wybrać kurkumę jako wsparcie odchudzania?

Odpowiedź jest dość oczywista: tak, warto stosować kurkumę podczas odchudzania. Jej największą zaletą, jest to, że jest naturalnym i bardzo bezpiecznym środkiem o wysokiej, popartej badaniami skuteczności. Jeśli chcemy włączyć ją do swojej diety, ale nie mamy pomysłu na dania z jej dodatkiem lub obawiamy się, że smak wody z kurkumą nie przypadnie nam do gustu, to warto zacząć od wybrania dobrej jakości suplementu, który zapewni odpowiednie proporcje składników i wygodną formę podania. Później już tylko można cieszyć się pozytywnymi efektami działania kurkumy. 

Udostępnij wpis:​

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin

Koszyk

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping

Odbierz kod rabatowy na pierwsze zakupy

Zapisz się do newslettera i zyskaj wcześniejszy dostęp do nowości i promocji.